Kilka przydatnych porad

 Jedną z najistotniejszych decyzji podejmowanych w początkach działalności gospodarczej jest decyzja co do formy organizacyjnej przedsiębiorstwa.

Każda z nich posiada cechy, które odróżniają ją od pozostałych i mogą bardziej lub mniej odpowiadać zamierzeniom przedsiębiorcy. Z drugiej strony istotne jest też, jak wysokie będą koszty założenia i funkcjonowania firmy w określonej formie organizacyjnej, a także czy podejmowanie decyzji w firmie odbywać się będzie nieformalnie, czy też np. poprzez uchwały odpowiednich organów.

 

Dla rozpoczęcia działalności gospodarczej niezbędne jest również podjęcie decyzji odnośnie: nazwy (tzw. firmy), siedziby i miejsca prowadzenia działalności, przedmiotu działalności gospodarczej oraz wdrożenie wszystkich procedur związanych z zarejestrowaniem firmy. Ostatnim wyzwaniem jest dokonanie kalkulacji ekonomicznych i zadecydowanie o formie opodatkowania podatkiem dochodowym i o zarejestrowaniu firmy jako podatnika podatku od towarów i usług.

 

Przy załatwianiu wszystkich formalności warto skorzystać z pomocy Biura Rachunkowego „KONKRET”. Podpowiemy na co należy zwrócić szczególną uwagę już przy podejmowaniu decyzji o utworzeniu własnej firmy m.in.:

- gdzie najlepiej umiejscowić siedzibę,

- co powinno się znaleźć w umowie spółki,

- jaką datę rozpoczęcia działalności wskazać w poszczególnych dokumentach, 
 - która forma opodatkowania podatkiem dochodowym jest najbardziej właściwa dla danego przedsiębiorcy,

-  czy konieczna jest rejestracja do VAT i ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej,

- jakie są najkorzystniejsze formy zatrudniania pracowników i osób na umowy cywilnoprawne.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone Biuro Rachunkowe KONKRET Projekt i wykonanie Intersid 2008 Start  O firmie  Oferta  Porady  Ulgi Podatkowe  Nasi Partnerzy  Kontakt  Polityka Plików Cookies